Hoppa till sidans innehåll

RESULTAT 2013


GREN1 25m Fjäril

Pojkar Crawl




1. Klas S.        21:95
2. Julius B.        23:34
3. Filip E.        26:40
4. Carl N.        27:68       

Viggo F.        dsq (släpande armar)






Flickor
CRAWL

   
1. Cecilia M.        18:81
2. Ebba B.        20:21
3. Julia O.        21:62












GREN2    50m Fjäril

Pojkar Medley      
1. Erik L.        34:22






Flickor Medley      
1. Maja K.        42:81
2. Melina O.        45:16












GREN3 25m Rygg

Flickor Guldfiskar      
1. Ofelia B.        47:00
2. Johanna S.        49:78






Pojkar Tumlare        
1. Edvin S.        24:62
2. Erik W.        25:28
3. Filip Å.        26.53






Flickor Tumlare      
1. Lovisa B.        25:79
2. Naemi B.        28:47
3. Tove B.        28:63
4. Tyra F.        28:66
5. Stina P.        34:12












GREN4    50m Rygg

Pojkar MiniCrawl      
1. Jonas M.        53:92






Flickor MiniCrawl      
1. Linn D.        1:00:22






Pojkar CRAWL      
1. Julius B.        47:63
2. Klas S.        49:18
3. Viggo F.        1:00:52
4. Carl N.        1:05:69
5. Filip E.        1:06:76






Flickor CRAWL        
1. Ebba B.        46:18
2. Cecilia M.        47:08
3. Julia O.        47:38






Pojkar Medley      
1. Erik L.        34:82
2. Anton N.        43:71
     




Flickor Medley      
1. Maja K.        43:22
2. Melina O.        44:12












GREN5    25m Bröst

Flickor Guldfiskar      
1. Johanna S.        44:91
2. Ofelia B.        44:94






Pojkar Tumlare      
1. Filip Å.        24:16
2. Erik W.        33:48
3. Edvin S.        34:00






Flickor Tumlare      
1. Naemi B.        27:58
2. Lovisa B.        28:19
3. Tyra  F.        29:59
4. Tove B.        33:23
5. Stina P.        33:60












GREN6    50m Bröst

Pojkar MiniCrawl


1. Jonas M.     55:32






Flickor MiniCrawl


1. Linn D.        57:24






Pojkar CRAWL



1. Julius B.        50:41
2. Viggo F.        52:10
3. Filip E.        54:85
4. Klas S.        57:08
5. Carl N.        59:12






Flickor CRAWL



1. Ebba B.        53:24
2. Cecilia M.        53:66
3. Julia O.        53:84






Pojkar Medley



1. Erik L.     41:53
2. Anton N.        42:02






Flickor Medley



1. Maja K.        50:25
2. Melina O.        51:49












GREN7 25m Fritt

Flickor Guldfiskar


1. Ofelia B,.        43:53
2. Johanna S.        45:22






Pojkar Tumlare



2. Erik W.        21:33
4. Filip Å.        21:56
3. Edvin S.        23:93






Flickor Tumlare
   
1. Lovisa B.        24:44
2. Tyra F.        28:00
3. Naemi B.        29:49
4. Tove  B.        30:80
4. Stina P.        31:00
   










GREN8    50m Fritt

Flickor MiniCrawl      
1. Linn D.        57:98






Pojkar CRAWL      
1. Klas S.        40:45
2. Julius B.        41:92
3. Carl N.        44:78
4. Viggo F.        49:01
5. Filip E.        56:25






Flickor CRAWL      
1. Ebba B.        38:41
2. Cecilia M.        39:87
2. Julia O.        47:42






Pojkar Medley      
1. Erik L.        30:33
2. Anton N.        39:32






Flickor Medley      
1. Maja K.        38:16
2. Melina O.        39:43
Uppdaterad: 28 DEC 2013 11:48 Skribent: Ralf Jacobs


Vill du träna hos oss?
Gör en Intresseanmälan


Vill du kontakta oss?

Maila This is a mailto link


Var vi tränar:
Sigtuna Fritidscenter 
Rektor Cullbergs väg 10
Hitta hit med Google Maps


Packlistor:
Träning             Tävling

Postadress:
Sigtuna SK - Simidrott
Pernilla Bohman, Katarina Jagellonikas väg 24
19331 Sigtuna

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info